Bezplatná inzerce lyžařského, snowboardového a zimního vybavení

Sáně a boby, dřevěné, kovové, plastové sáňky Středočeský kraj

nahled
Prodám plastové sáňky pro 2 osoby, jsou kvalitní používané v horských střediskách. V zadní části prasklina, viz. foto, ale dále použitelné. Lze poslat i kurýrem PPL.

...více informací »

Cena590 Kč
Datum25. 07. 2023
RegionStředočeský
MěstoMladá Boleslav
Jičín
TypSáně a boby

Jaké jsou saně a boby?

Pojďme se nejdříve podívat do historie, až tam, kdy cosi, co klouzalo po sněhu, vzniklo. Pro tuto chvíli je jedno, zda budeme říkat saně, nebo boby. Byl to prapůvodně dopravní prostředek, určený k přepravě nějakého nákladu. Až v průběhu devatenáctého století se tento v podstatě přerodil do prostředku sportovního a sloužil výhradně bohatým lidem. Jejich zimním domovem byly Alpy, které jsou vlastně dodnes místem, kam se jezdí rekreovat spousta milovníků zimních sportů.
Základním materiálem, říkejme ještě stále prostředku, bylo dřevo. Až později se začal používat také kov. A tak tu byly a jsou dřevěné a kovové boby a sáně. Dnes je ale sortiment v tomto ohledu mnohem bohatší a to jak co se materiálu týče, tak zpracování a vzhledu. Svou roli bezpochyby hraje i cena a možná trochu opomíjená nosnost.
Z čeho tedy můžete vybírat?

 

Sáně dřevěné
Dřevo je teplé a je to klasika, která nikdy neomrzí. Takže ten, kdo dřevěné saně preferuje, si musí ujasnit jen pár věcí. V první řadě asi jejich velikost, respektive, pro kolik lidí budou převážně určené, nebo kolik dětí na nich chceme vozit například do školky. Kdo si potrpí kromě funkčnosti i na vzhled, i tady existuje varianta volby. Můžete si pořídit buď celodřevěné, nebo proplétané různobarevnými popruhy. Buď mohou mít několik kovových komponentů, které je zpevňují, nebo jsou opravdu čistě celodřevěné. Sáně se zpravidla liší, co se vzhledu týče, svou přední částí. Zvolit můžete klasické zatočené rohy, nebo úchyt ve tvaru oblouku. Na samotnou funkčnost tento rozdíl ovšem vliv nemá, je to spíše otázka vaší preference, toho, co se vám více líbí.

Cenově jsou rozdíly, díky svému provedení, poměrně velké. Na koupi saní vám postačí několik stokorun, ale v některých případech budete na koupi potřebovat i několik tisíc.

 

Sáně kovové
Kovové sáně jsou jednoduché, lehké a relativně také levné. Seženete je kolem pěti set korun. Liší se v podstatě pouze barvou, kovovou konstrukcí a různobarevným výpletem. Tím, že jsou lehké, utáhnou je bez problémů i velmi malé děti, pro které jsou primárně určené. Pokud chcete, aby vám vydrželi déle, než jednu jízdu, raději je váhově nepřetěžujte.

 

Sáně plastové
Jsou to vlastně takové napůl boby a napůl sáně. Materiál jako boby, ale tvarem připomínají spíše zmíněné sáně. Jsou perfektní pro malé děti, které díky nim nesedí u ledové země, což jistě ocení především rodiče, mají také poměrně nízkou váhu, takže si s nimi do kopce poradí i malé děti. Sehnat je můžete v různých tvarech a barvách. Některé mají i prolisy na nohy, takže pokud nechcete brzdit, máte je pěkně ukotvené na lyžinách.

Liší se také svou nosností, na což byste neměli při koupi zapomínat. A rozdíly jsou v tomto ohledu markantní. Od čtyřiceti kilogramů až po sto padesát kilogramů. V obchodech je najdete od sto padesáti korun, ale existují i za více jak patnáct set korun.

 

Boby
Co se bobů týče, nesmíme zapomenou na jeho malé bratry. K mání jsou nejrůznější plastové kluzáky a talíře. Mají nejrůznější tvary, barvy a potisky. Všechny spojuje vysoká kluzkost na sněhu. Tu mají samozřejmě i boby, které všichni dobře známe. I tady je poměrně vysoká škála výběru. Liší se tloušťkou materiálu, svým tvarem, barvou a vybavením.

Ty nejjednodušší koupíte kolem sto padesáti korun. Je to kus tvarovaného plastu s popruhem. Existují ale také boby vyztužené v místě na sezení a také na nohy, mohou mít krom popruhu volant a páčky, které se při zvednutí zaryjí do sněhu a tím se dá ovládat směr bobu.
Cena bobů se pak podle výbavy a zpracování může vyšplhat až k několika tisícům.

Ve všech případech máte volbu nejrůznějších opěrek, což ocení hlavně rodiče malých dětí. Opěrka, která je většinou tvarovaná do písmene „U“, nám zajistí, že velmi malé dítě neopustí prostor, na který ho posadíme. Ideálně za takovou opěrku můžete umístit i fusak či teplou deku. A pokud máte více malých dětí, ať už stejně starých, nebo prostě malých, pak nezoufejte. Rozhodně hned nemusíte kupovat několik kusů bobů či sání. Dnes na trhu seženete sáně nebo boby pro dvojčata, trojčata, prostě vícerčata. Některé typy nakoupíte ve větších marketech, za těmi kvalitnějšími si ale raději dojděte do specializovaného obchodu.
A ti, kteří chtějí ušetřit a přesto preferují kvalitu, mohou třeba nalézt saně a boby na tomto inzertním webu, kde inzerují ti, kteří už jsou na boby a saně velcí nebo je prostě z jiného důvodu nepotřebují.
Přeji všem hodně sněhu, ať už na něm budete vy a vaše děti řádit na čemkoli. 

 

 

Nabízíte nebo sháníte saně či boby?
Zde můžete zdarma vložit inzerát >>

 

   

 

 Publikační pravidla, soubory cookies a ochrana osobních údajů, provozovatel  |  Kontakt  |  Jak inzerovat  |  Prodám / koupím / vložit inzerát

 

Bazar lyží umožní inzerci zdarma pro soukromé i firemní inzerenty a prodej použitého i nového vybavení na zimu.
Prodat zde můžete nové i staré lyže, snowboardy, brusle a veškerou výbavu nebo techniku pro zimní období.

 

www.LYŽEBAZAR.cz


 

VyberLyže.cz

Všechna práva vyhrazena. © 2024 lyzebazar.cz
Tvorba webových stránek - TECHNICAL DESIGN