Bezplatná inzerce lyžařského, snowboardového a zimního vybavení

Náš tip:
Sport-MB.cz vyprodává skladovou zásobu ledních bruslí v prodejně i na internetu.  Pánské>   Dámské>   Dětské>

Vítejte v inzertním serveru se zimním vybavením.

 

Vkládat můžete neomezené množství soukromých i firemních inzerátů zdarma.

 

 

ÚVOD

 

Jak inzerovat 

 

Hledáte něco?

 

Jak vybrat lyže

 

Jak vybrat běžky

 

Prodejna lyží

 

Katalog lyží

 

Konfigurátor lyží


Lyžařská střediska

 

Počasí na horách

 

 

 

 

Lední brusle, bazar zimních bruslí Středočeský kraj

nahled
Prodám dětské rostoucí brusle Tempish F21 DUO kolečkové i lední nastavitelné na velikost 29-32.

...více informací »

Cena490 Kč
Datum26. 07. 2023
RegionStředočeský
MěstoMladá Boleslav
Praha
TypLední brusle

Prodám / Brusle

nahled
Prodám brusle značky BOTAS, vel. 40.

...více informací »

Cena1000 Kč
Datum02. 12. 2023
RegionStředočeský
MěstoMladá Boleslav
TypLední brusle
nahled
Prodám nové, nepoužité dívčí lední brusle Tempish Rebel Ice one-off lady pink velikost 29-32. Posuvné nastavení velikosti pomocí tlačítka. Tkaničkové se suchým zipem a plastovou bezpečnostní přezkou zapne i malé dítě. Brusle...

...více informací »

Cena1100 Kč
Datum26. 07. 2023
RegionStředočeský
MěstoČeská Lípa
Mladá Boleslav
TypLední brusle
nahled
Nová, nepoužitá brusle na lední hokej s 2-letou zárukou. Kvalitní hokejová brusle s možností tepelného tvarování. vel.: 44 - 28,5 cm vel.: 45 - 29 cm Doporučené použití Pravidelné sportovní zatížení, hráči středních a...

...více informací »

Cena1990 Kč
Datum26. 07. 2023
RegionStředočeský
MěstoMladá Boleslav
Nymburk
TypLední hokej
DruhBrusle

Jaké jsou lední brusle

Bruslení neodmyslitelně patří k zimním radovánkám. Než si začnete vybírat brusle, zamyslete se nad tím, k jakému účelu je budete potřebovat, zda chcete bruslit rekreačně nebo profesionálně, zda se chcete věnovat krasobruslení nebo hokeji.

Lední brusle by měly na noze sedět, to je důvod, proč je třeba pečlivě vybrat správnou velikost. Při výběru vhodných bruslí vám pomůžou následující řádky.

 

Pánské lední brusle
Klasikou mezi ledními bruslemi jsou pánské lední brusle, nazývané také kanady. Tyto brusle jsou charakteristické svou pevnou konstrukcí, které pevně drží nohu, nesmí jí však příliš svírat. Bota brusle je nižší, její zadní část je zvýšená.

 

Pánské brusle jsou vybaveny pevnou skořepinou s pevnou špičkou. Nůž je na rozdíl do dámských bruslí mírně zakulacen a broušen do žlábku, což umožňuje rychlejší jízdu. Na noži pánské lední brusle nenajdete zoubky.

 

Boty bruslí určených pro rekreační bruslení jsou z měkkého a poddajného materiálu. Kvalitnější brusle jsou vyrobeny z moderních nepromokavých materiálů (PVC).

Chcete-li svým nohám dopřát pohodlí, vyberte si brusle z materiálu s termoregulačními vlastnostmi.

 

U levnějších bruslí jsou nože vyrobeny z uhlíkové (karbonové) oceli, u kvalitnějších a cenově vyšších bruslí jsou nože vyrobeny z nerezové oceli, která brání jejich korozi. Některé nože jsou odlehčené s perforací, čímž se sníží hmotnost brusle.

 

Cena pánských ledních bruslí pro rekreační sport se pohybuje od necelých 1.000,- do zhruba 3. 500 Kč. Chcete-li se věnovat bruslení profesionálně, počítejte s cenou i kolem 9. 000,- Kč. Kritériem určení ceny je, zda se jedná o začínajícího či zkušeného profesionála. Začínající profesionálové mohou pořídit brusle i za necelé 4. 000,- Kč.

 

Pokud chcete, aby vám brusle vydržely nejen jednu sezónu, je třeba o ně pečovat. Důležité jsou plastové chrániče, které chrání ostří nože před ztupením či stržením hran. Chrániče byste si měli sundat pouze před vstupem na ledovou plochu. Po každém bruslení je třeba co nejdříve otřít nože i boty bruslí do sucha jemným hadříkem. Brusle by měly být uskladněny na suchém místě.

 

Dámské lední brusle
Charakteristickým znakem pro dámské brusle jsou nože opatřené zoubky. Pokud vám zoubky na nožích nevyhovují, můžete si koupit tak zvané dámské kanady. Jedná se o dámské lední brusle, které se podobají pánských bruslím. Od pánských bruslí je odlišuje pouze design.

 

Boty dámských ledních bruslí mívají často bílou nebo pestrou barvu a utahují se pomocí klasických tkaniček. Jsou užší a vyšší než pánské lední brusle. Jejich horní vnitřní strana je často vybavena kožíškem, který pomáhá lepší fixaci nohy v brusli.

 

Materiál nožů je stejný jako u pánských ledních bruslí. Boty dámských ledních bruslí bývají vyrobeny obvykle ze syntetických, vodoodpudivých materiálů. Můžeme se rovněž setkat s dámskými bruslemi, jejichž boty jsou vyrobeny z kůže. Boty zaručují pohodlí a optimální fixaci nohy.

 

Rekreační dámské brusle jsou pohodlné, jsou širší, méně vyztužené. Na rozdíl do dámských ledních bruslí pro profesionálky mají namáhaná místa opatřena „polštářky“, což zaručuje bruslařkám větší pohodlí. Bota dámských rekreačních bruslí je vyšší.

Naopak profesionální bruslařky by měly vybírat méně pohodlnou botu.

 

Při zkoušení by měla brusle obepnout nohu, neměla by se v ní hýbat, ani by neměla tlačit. Při sedu by neměly vaše prsty cítit špičku brusle.

 

Ceny dámských ledních bruslí jsou podobné pánským ledním bruslím.

 

Jelikož dámské lední brusle obsahují častěji kožené části, je třeba o ně více pečovat. Po každém bruslení vyjměte vnitřní vložky, brusle omyjte vodou, a po vysušení je nakonzervujte. Nůž chraňte před ztupením plastovými chrániči, které sundejte až před vstupem na ledovou plochu.

 

Dětské lední brusle
Pro některé dětské brusle je charakteristický pevný plastový skelet, možnost upravit velikost dle aktuální velikosti chodidla a velké pohodlí. Brusle jsou obvykle vyrobeny z lehkých plastů. Je samozřejmostí, že by neměly nikde tlačit. Materiál nožů je stejný jako u pánských a dámských ledních bruslí.

 

Dětské brusle lze pořídit za necelých 600,- Kč i za cenu kolem 1.800,- Kč. Pokud se má vaše dítko věnovat bruslení profesionálně, je doporučováno mu koupit dražší brusle.

 

Pro nejmenší bruslaře a bruslařky si můžete vybrat tak zvané kačenky. Jedná se o speciální celokovové brusle, opatřené po stranách dvěma noži. Tyto brusle mají nastavitelnou velikost. K botě se připevňují pomocí řemínků. Jejich cílem je seznámit děti s pohybem na ledové ploše.

Jejich cena se pohybuje od necelých 200,- Kč do zhruba 500,- Kč.

 

Pokud jsou vaši potomci nadšení z bruslení, kupte jim dětské brusle 2v1.

Díky vyměnitelnému podvozku se během několika okamžiků mohou přeměnit na lední nebo in-line brusle. Vaše dítka je mohou používat v zimě i v létě. Samozřejmostí jsou měkké a rychleschnoucí výstelky bot, nastavitelnost velikosti a zaručení pohodlí.

Brusle můžete pořídit za cenu necelých 1.000,- Kč i za cenu kolem 1.500,- Kč.

 

Hokejové lední brusle
Hokejové brusle se liší od pánských ledních bruslí větším využitím moderní technologie výroby. Vnitřní stélka boty je tvarovatelná pomocí tepelné úpravy nebo tvarovatelné pěny. Díky tvarovatelné pěně sedí brusle na noze doslova „jako ulitá“. Jazyk je obvykle anatomicky tvarovaný, čímž chrání nohu od otlaků od tkaniček.

 

Vnější skelet brusle je zhotoven z odolnějších materiálů, které vám poskytují ochranu proti zranění. Nože jsou zhotoveny obvykle z nerezové oceli. Pro hokejové brusle je charakteristická nízká hmotnost.

 

Levné hokejové brusle, určené pro rekreační hokejisty můžete pořídit za cenu kolem 1.000,- Kč, zatímco cena hokejových bruslí pro profesionály se může vyšplhat až na necelých 20.000,- Kč.

Pokud chcete, aby vám hokejové brusle vydržely co nejdéle, je třeba o ně pečovat podobně, jako o pánské lední brusle.

 

Rychlobruslařské lední brusle
Rychlobruslařské brusle se nejvíce liší od všech ostatních druhů ledních bruslí. Poznáme je na první pohled podle nízké, tvrdé boty a dlouhého, rovného nože, jeho délka je 38 až 42 cm, šířka 1,1 až 1,2 cm.. Nízká bota totiž umožňuje pokrčení celého těla, čímž se sníží odpor vzduchu a zvýší rychlost.

Další specialitou je, že se tyto brusle obouvají na bosou nohu, aby se noha k brusli doslova přilepila.

Jejich cena není nijak nízká, běžná cena je kolem 10.000,- Kč, výjimkou není cena kolem 20.000,- Kč.

Vrcholoví rychlobruslaři si nechávají vyrábět brusle přímo na míru, před závodem si je sami brousí. Nože se brousí do roviny, hrany musí být dokonale ostré.

 

Krasobruslařské lední brusle
Krasobruslařské brusle jsou typické svým profilem, zejména speciálními zoubky. Většina bruslí je opatřena dvěma typy zoubků – hladkými zoubky a zoubky zdrsněnými šikmými náseky.

 

Profil bruslí charakterizují zejména dva zvětšené zoubky, horní zoubek, usnadňující odpíchnutí a spodní zoubek, nezbytný k odrazům při dopadech. Spodní zoubek je ve stejně svislé rovině s předním okrajem boty, přičemž konec brusle nepřesahuje zadní okraj boty o více než 2 cm.

Nože jsou vyrobeny z nerezové oceli.

 

Boty krasobruslařských bruslí by měly co nejvíce přiléhat k noze, zejména v pate a kotnících. Jejich barva je u žen bílá, případně béžová, u mužů černá. Jsou opatřeny koženým, vodovzdorným povrchem a šněrovacím systémem, který slouží k jejich zpevnění.

 

Zpevnění na bočních stranách zamezuje zlomení svršku boty. Jejich jazyk je zpevněný, aby se zamezilo zařezávání tkaniček do nártu nohy. Podpatek je vyroben z odlehčeného materiálu, aby byla zajištěna nižší hmotnost brusle.

 

U krasobruslařských bruslí určených pro rekreační krasobruslaře jsou boty připevněné k bruslím, zatímco profesionálové si vybírají zvlášť bory a zvlášť brusle.

 

Ceny krasobruslařských bruslí jsou podobné cenám pánských a dámských ledních bruslí.

O krasobruslařské brusle je třeba pečovat podobně, jako o dámské lední brusle.

 

 

Nabízíte nebo sháníte lední brusle?
Zde můžete zdarma vložit inzerát >>

 

    

   

 Publikační pravidla, soubory cookies a ochrana osobních údajů, provozovatel  |  Kontakt  |  Jak inzerovat  |  Prodám / koupím / vložit inzerát

 

Bazar lyží umožní inzerci zdarma pro soukromé i firemní inzerenty a prodej použitého i nového vybavení na zimu.
Prodat zde můžete nové i staré lyže, snowboardy, brusle a veškerou výbavu nebo techniku pro zimní období.

 

www.LYŽEBAZAR.cz


 

VyberLyže.cz

Všechna práva vyhrazena. © 2024 lyzebazar.cz
Tvorba webových stránek - TECHNICAL DESIGN