Bezplatná inzerce lyžařského, snowboardového a zimního vybavení

Vítejte v inzertním serveru se zimním vybavením.

 

Vkládat můžete neomezené množství soukromých i firemních inzerátů zdarma.

 

 

ÚVOD

 

Jak inzerovat 

 

Hledáte něco?

 

Jak vybrat lyže

 

Jak vybrat běžky

 

Prodejna lyží

 

Katalog lyží

 

Konfigurátor lyží


Lyžařská střediska

 

Počasí na horách

 

 

 

 

Lyžařské brýle Mladá Boleslav

nahled
Použité dětské lyžařské brýle Relax. Možnost zaslání nebo zakoupení v prodejně Snowboard-MB v Kosmonosích u Mladé Boleslavi. Poštovné na dobírku Kč 130,- a s platbou převodem Kč 99,- ...

...více informací »

Cena190 Kč
Datum21. 06. 2023
RegionStředočeský
MěstoMladá Boleslav
TypSjezdové lyže
DruhBrýle
nahled
Lyžařské brýle jsou nové a nepoužité. Výhodná akční cena. Dvojité sklo, nastavitelné elastické pásky. Brýle je možnost si vyzvednout osobně v obchodě Snowboard-MB v Kosmonosích u Mladé Boleslavi nebo poslat na dobírku....

...více informací »

Cena290 Kč
Datum21. 06. 2023
RegionStředočeský
MěstoMladá Boleslav
TypSjezdové lyže
DruhBrýle
nahled
Lyžařské brýle jsou nové nepoužité. Výhodná akční cena. Dvojité sklo. Brýle je možnost si vyzvednout osobně na obchodě Snowboard-MB v Kosmonosích u Mladé Boleslavi nebo poslat na dobírku. Poštovné na dobírku Kč 130,- a s...

...více informací »

Cena290 Kč
Datum21. 06. 2023
RegionStředočeský
MěstoMladá Boleslav
TypSjezdové lyže
DruhBrýle

Jaké mají být lyžařské brýle

Lyžařské brýle jsou nezbytnou součástí výbavy každého lyžaře, a to už jen proto, že výrazně pomáhají zlepšit vidění v nepříznivých podmínkách - v mlze, ostrém slunečním svitu či při husté chumelenici.
Hlavním principem je ale pochopitelně ochrana zraku před poškozením (menší nárazy, apod.) a škodlivým UV zářením. Opomenout nesmíme ani to, že bychom bez nich měli velmi ztížené používání dioptrických brýlí na svahu.

Jak už většinou bývá zvykem, prodejci se předhánějí a soutěží o to, kdo přijde s vypracovanějším designem. Vzhled ale není všechno a v případě lyžařských brýlí to platí dvojnásob.
Vybírat musíme především podle zorníku, ale jako další priority bychom měli zahrnout odolnost, ventilaci a polstrování rámečku. Právě zorník, jakožto součást každých lyžařských brýlí, poskytuje tolik potřebnou ochranu před škodlivými UV paprsky. V dobré kvalitě bychom ho měli u každých brýlí nalézt, protože před uvedením na trh musí přeci jen splnit určitou normu - bez té by byly brýle označeny za zdraví škodlivý výrobek a prodej by nebyl připuštěn.

Krom poskytování ochrany slouží zorník lyžařských brýlí také k filtraci světla. A právě podle této funkce rozdělujeme zorníky do tří kategorií:

  1. Blokátor modré složky - modrou složku světla vůbec nepropouští

  2. Atenulátor modré složky - modrou složku spektra pouze zeslabí a místo ní vyzdvihne barvy jiné

  3. Neutrální zorník - propouští všechny barvy spektra

Výběr lyžařských brýlí je ovšem trochu složitější a výše uvedené dělení příliš nevyužijeme. Krom toho nejde žádnou kategorii přímo doporučit, každý by si měl totiž vybrat to, co mu nejvíce vyhovuje. Abychom se mohli lépe orientovat, uvedeme si, jaké informace lze nalézt v popisu každého výrobku a jak s nimi naložit.

 

Propustnost světla
Propustnost světla se nejčastěji uvádí v procentech, jinak ale nacházíme zpravidla dvojí dělení - S1 a S2.
Zorník s propustností S1 je charakteristický tím, že propustí větší část světla, tj. 80 - 43%. Není tolik oblíbený jako zorník S2, který propouští 43 - 18% světla. S2 se využije poměrně více, a to kvůli tomu, že při špatných podmínkách „rozjasňuje" a při jasnějším slunečním svitu lehce stíní.
U většiny lyžařských brýlí se propustnost pohybuje okolo 33%.

 

Zorník
Při výběru lyžařských brýlí se řídíme především zabarvením zorníku. Pro zajímavost si uvedeme několik příkladů:

 

  • Citrus, oranžová = zorníky vhodné do jasného až polojasného počasí

  • Clear = zorník používaný jak v jasném slunci, tak v mlze

  • Vermillon = barvený zorník, vhodný do polojasného počasí

 

Tohle samozřejmě není všechno, zorníků je totiž opravdu mnoho a každý z výrobců si pro ten samý obvykle vymyslí svůj vlastní název, což může celou věc malinko komplikovat. Většinou ale bývá u konkrétního výrobku uvedeno, pro jaké podmínky se hodí.

 

Ideálním zorníkem by byl pochopitelně takový, který mění barvu a propustnost podle světelných podmínek. Takové se sice skutečně vyrábějí, problémem ale bývá, že je jejich reakce příliš pomalá. Pokud bychom ale chtěli brýle opravdu kvalitní a byli ochotni do nich více zainvestovat, můžeme také sehnat takové, které mění svůj zorník stisknutím jednoho tlačítka.

Výměna v tomto případě proběhne v několika sekundách (například UVEX Uvision Variotronic, cena okolo 2500 korun).

 

Stejně jako u většiny takto citlivých výrobků není vhodné lyžařské brýle objednávat přes internet. Lepší je využít nabídky kamenných obchodů, kde lze produkt pečlivě vyzkoušet. Pokud si nebudete jisti, můžete také s brýlemi vyjít na denní světlo (pokud Vám to v prodejně dovolí) - budete tak mít větší představu o tom, jak vám propustnost světla a barva zorníku vyhovuje. 

 

Nabízíte nebo sháníte lyžařské brýle?
Zde můžete zdarma vložit inzerát >>

       

 

 Publikační pravidla, soubory cookies a ochrana osobních údajů, provozovatel  |  Kontakt  |  Jak inzerovat  |  Prodám / koupím / vložit inzerát

 

Bazar lyží umožní inzerci zdarma pro soukromé i firemní inzerenty a prodej použitého i nového vybavení na zimu.
Prodat zde můžete nové i staré lyže, snowboardy, brusle a veškerou výbavu nebo techniku pro zimní období.

 

www.LYŽEBAZAR.cz


 

VyberLyže.cz

Všechna práva vyhrazena. © 2024 lyzebazar.cz
Tvorba webových stránek - TECHNICAL DESIGN