Bezplatná inzerce lyžařského, snowboardového a zimního vybavení

Obchodníci!
Vložte sem také svou nabídku hokejového sortimentu. Inzerujte zdarma nové i použité zboží.

Hokejová výstroj, vybavení na lední hokej Mladá Boleslav

nahled
Nové, nepoužité pánské brusle na lední hokej, velikost 45. Model Tempish SH45. Oraginál v krabici, s 2-letou zárukou. Možnost zaslání na dobírku.

...více informací »

Cena1500 Kč
Datum25. 07. 2023
RegionLiberecký
MěstoJablonec nad Nisou
Mladá Boleslav
TypLední hokej
DruhBrusle
nahled
Celodřevěná pravá hokejka určena pro brankáře středních a nižších soutěží, rekreační sport. Nová, nepoužitá, se zárukou. Žerď je skládaná z 10-ti plátů. Spojení čepele s žerdí proklínováním. Čepel je lehká,...

...více informací »

Cena800 Kč
Datum25. 07. 2023
RegionStředočeský
MěstoMladá Boleslav
Jablonec nad Nisou
TypLední hokej
DruhHokejky
nahled
Nová, nepoužitá brusle na lední hokej s 2-letou zárukou. Kvalitní hokejová brusle s možností tepelného tvarování. vel.: 44 - 28,5 cm vel.: 45 - 29 cm Doporučené použití Pravidelné sportovní zatížení, hráči středních a...

...více informací »

Cena1990 Kč
Datum25. 07. 2023
RegionStředočeský
MěstoMladá Boleslav
Nymburk
TypLední hokej
DruhBrusle

Hokejové vybavení

Lední hokej v Česku patří mezi vůbec nejoblíbenější sporty. Nepočítáme-li rekreační sport, tak hokej podle údajů České unie sportu zaujímá v žebříčku sestaveném podle počtu registrovaných sportovců sedmé místo. Věnuje se mu přes čtyřicet tisíc lidí. Další desítky tisíc lidí si chodí v zimě zahrát pro zábavu na rybník, aniž by byli registrováni na hokejovém svazu.

Z hlediska zájmu diváků a návštěvnosti na stadionech se dokonce nejvyšší hokejová soutěž v Česku přetahuje o první místo s fotbalem.

 

Ať už se na hokej chodíte jen dívat, nebo se chystáte v zimě konečně přejít z rybníka na upravenou ledovou plochu, měli byste vědět, že výbava každého hokejisty doznala od dob Holečka nebo Holíka mnoha změn.

 

Co všechno hokejista potřebuje a v čem se jednotlivé prvky výbavy liší?
Na rybník nebo na mistrovství světa? Základem pro každého hokejistu jsou především brusle. Bez nich se na rozdíl od některých chráničů, neobejdou ani rekreační vyznavači hokeje.

Hokejové brusle se liší od pánských ledních bruslí větším využitím moderní technologie výroby. Vnitřní stélka boty je tvarovatelná pomocí tepelné úpravy nebo tvarovatelné pěny. Díky tvarovatelné pěně sedí brusle na noze doslova „jako ulitá“. Jazyk je obvykle anatomicky tvarovaný, čímž chrání nohu od otlaků od tkaniček.

Vnější skelet brusle je zhotoven z odolnějších materiálů, které vám poskytují ochranu proti zranění. Nože jsou zhotoveny obvykle z nerezové oceli. Pro hokejové brusle je charakteristická nízká hmotnost.

Levné hokejové brusle, určené pro rekreační hokejisty můžete pořídit za cenu kolem 1.000,- Kč, zatímco cena hokejových bruslí pro profesionály se může vyšplhat až na necelých 20.000,- Kč.

Pokud chcete, aby vám hokejové brusle vydržely co nejdéle, je třeba o ně pečovat podobně, jako o pánské lední brusle.

 

Materiálem pro výrobu hokejek už zdaleka není jen dřevo. Stále více se prosazuje kompozit. To ale neznamená, že by se s dřevěnými hokejkami přestalo hrát. Stále si drží své výhody, mezi které patří třeba menší lámavost při sekání nebo nižší pořizovací cena.

Alternativou k dřevěným hokejkám jsou hokejky kompozitové, které obsahují materiály jako například kevlar, titan, karbon nebo skelná vlákna.

Kompozitové hole jsou ve srovnání s hokejkami ze dřeva lehčí a méně se lámou při střelbě.

 

Nejlepší puky jsou z Česka
Věděli jste, že na „turnaji století“ se v roce 1998 v Naganu hrálo s puky vyrobenými v Česku? Firma Gufex z Valašska od té doby dodává puky pro všechna hokejová mistrovství pořádaná Mezinárodní hokejovou federací. Firma tvrdí, že její puky vynikají jedinečnou kvalitou, která se projevuje především tím, že tolik nešpiní mantinely nebo ani při velmi rychlých střelách nerozbijí plexisklo. Puky ale v Česku nevyrábí jen Gufex, do světa je vyváží například i náchodská firma Rubena. Cena jednoho puku se obvykle pohybuje mezi 15 až 30 korunami.

 

Bohatá výstroj profesionála
Zatímco pro zábavu na rybníku stačí brusle, hokejka a puk, hráči, kteří to s hokejem myslí vážně, potřebují celou řadu dalších součástí výstroje. Čím rychleji puky létají, tím více hráči ocení ochranné prvky, jako jsou helmy, rukavice, kalhoty nebo chrániče loktů, ramen nebo holen. Značek pod, kterými se jednotlivé části výbavy hokejisty prodávají, je nepřeberné množství a ceny se také velice liší. Špičková výstroj ale může stát i vyšší desítky tisíc korun. Ve zvláštním postavení jsou brankáři, kteří potřebují na rozdíl od hráčů betony a také speciální masku.

 

Nabízíte nebo sháníte vybavení na lední hokej?
Zde můžete zdarma vložit inzerát >>

 

   

 

 Publikační pravidla, soubory cookies a ochrana osobních údajů, provozovatel  |  Kontakt  |  Jak inzerovat  |  Prodám / koupím / vložit inzerát

 

Bazar lyží umožní inzerci zdarma pro soukromé i firemní inzerenty a prodej použitého i nového vybavení na zimu.
Prodat zde můžete nové i staré lyže, snowboardy, brusle a veškerou výbavu nebo techniku pro zimní období.

 

www.LYŽEBAZAR.cz


 

VyberLyže.cz

Všechna práva vyhrazena. © 2024 lyzebazar.cz
Tvorba webových stránek - TECHNICAL DESIGN