Bezplatná inzerce lyžařského, snowboardového a zimního vybavení

Vážení obchodníci!
Nabídněte běžecké lyže ze svého obchodu na těchto stránkách a podpořte svůj prodej.

Dámské běžky, běžecké lyže pro ženy Mladá Boleslav

nahled
Nové nepoužité klasické běžecké lyže Atomic Alea 48 G2 s šupinkami, délka 163 cm, doporučená váha jezdce 45-60 kg, doporučená výška jezdce 99-132 cm. Možnost zaslání na dobírku nebo zakoupení v kamenné prodejně Snowboard-MB v...

...více informací »

Cena1990 Kč
Datum25. 07. 2023
RegionStředočeský
MěstoMladá Boleslav
TypBěžecké lyže
DruhDámské
nahled
Nové nepoužité klasické běžecké lyže Atomic Balance 8 G2 s šupinkami, délka 163 cm, doporučená váha jezdce 45-60 kg, doporučená výška jezdce 99-132 cm. Možnost zaslání na dobírku nebo zakoupení v kamenné prodejně Snowboard-MB...

...více informací »

Cena1990 Kč
Datum25. 07. 2023
RegionStředočeský
MěstoMladá Boleslav
TypBěžecké lyže
DruhDámské
nahled
Nové nepoužité klasické běžecké lyže Atomic Alea 48 G2 s šupinkami, délka 183 cm, doporučená váha jezdce 65-80 kg, doporučená výška jezdce 143-176 cm. Možnost zaslání na dobírku nebo zakoupení v kamenné prodejně Snowboard-MB...

...více informací »

Cena1990 Kč
Datum25. 07. 2023
RegionStředočeský
MěstoMladá Boleslav
TypBěžecké lyže
DruhDámské

Jaké jsou dámské běžky

Jako u jiných sportovních odvětvích, i v běžeckém lyžování se řada výrobců věnuje ve své nabídce výhradně ženám.

Často se tedy setkáváme s lyžemi opatřenými různými ozdobami, grafickými a barevnými vzory nebo dokonce lyžemi osázenými broušenými bižuterními kameny, vyrobené ve spolupráci s renomovanými výrobci drahých šperků.

Design však není vše, čím se dámské lyže liší od těch ostatních.


Ženy mají rozdílné tělesné proporce, především uložení těžiště těla. Mají ho podstatně níže než muži, což se také odráží v provedení pohybů při sportu.
Ženské pohyby vychází ze spodní části těla, není tedy od věci, když na tento fakt lyže bere ohled. A nemusí to být jen lyže sjezdová (ač právě ty se v dámských provedeních vyrábějí nejvíce), ale i běžky a také třeba jízdní kolo.


Dalším důvodem je, že ženy nebývají většinou tak silné jako muži a tudíž je dobré, když lyže není tolik tvrdá. Měkčí lyže se totiž mnohem snadněji ovládají.

Dámské lyže ale nejsou jen módní výstřelek pro princezny, ale i kvalitní a moderní výstroj pro zdatné sportovkyně a závodnice. Vyrábí se nejen v provedení rekreačním, ale i sportovním a závodním.

Druhé a třetí zmiňované běžky jsou pro zdatné sportovkyně a jejich odlišná konstrukce slouží k zefektivnění jízdy a bere ohled na výše zmíněné dispozice sportovkyň proto, aby se přizpůsobily jejich technice běhu.

Sportovní dámské běžky jsou skvělou alternativou pro ženy, které za teplého počasí pěstují jogging.


Když napadne sníh a teploty klesnou pod bod mrazu, může být někomu nepříjemné v takovém počasí běhat. S běžkami na nohou je to ale něco jiného. Milovnice běhu (a samozřejmě i běhu na lyžích) si mohou vybrat i ze tří variant podle techniky, kterou preferují.

Pro klasiku delší a širší lyže a pro skate neboli bruslení lyže o něco kratší a užší.


Pokud se zatím rozhodujete nebo máte rády oba styly a nechcete investovat do dvou párů lyží, pak jsou tu pro vás dámské běžky ve variantě combi.


Co se týče správného výběru délky, platí stejná pravidla jako při výběru „normálních" běžek, neurčených speciálně pro ženy.

Tedy na klasiku o deset až dvacet centimetrů delší a pro skate kolem deseti centimetrů nad výšku lyžařky. Také záleží na míře lyžařských zkušeností - pro začátečnici měkčí, pro pokročilou lyžařku tvrdší.

 

A čím se vlastně lyží dámské lyže po technické stránce?
Co se týče materiálů, je to stejné jako u ostatních lyží. Je to většinou dřevěné nebo speciální pěnové jádro a sklolaminátový plášť, u sportovních a závodních modelů přibývají materiály jako karbon nebo různá nanovlákna.


Dámské lyže bývají o něco lehčí, což je s ohledem na váhu ženy, která bývá nižší, a to při tělesné výšce shodné s mužem.

Dalším specifikem dámských lyží je umístění těžiště lyže (a tedy i vázání) směrem dopředu. To je kvůli již zmíněnému rozdílně uloženému těžišti ženy.

Dále pak je to zmíněný design, ale ani ten není pravidlem, neboť mnoho žen touží sice po elegantní lyže, ale chce, aby tato lyže vyjadřovala i navenek svou sportovní podstatu a netvářila se jen jako módní doplněk.

Jako první uvedli dámské běžky na trh výrobci Madshus a Alpina, a to kolem roku 2003. Po nich následovali další - ze široké škály dámských běžek si můžete vybrat od značky Fischer nebo také Salomon či Atomic a ostatních velkých producentů běžeckých lyží.

 

Nabízíte nebo sháníte dámské běžky?
Zde můžete zdarma vložit inzerát >>

       

      

 Publikační pravidla, soubory cookies a ochrana osobních údajů, provozovatel  |  Kontakt  |  Jak inzerovat  |  Prodám / koupím / vložit inzerát

 

Bazar lyží umožní inzerci zdarma pro soukromé i firemní inzerenty a prodej použitého i nového vybavení na zimu.
Prodat zde můžete nové i staré lyže, snowboardy, brusle a veškerou výbavu nebo techniku pro zimní období.

 

www.LYŽEBAZAR.cz


 

VyberLyže.cz

Všechna práva vyhrazena. © 2024 lyzebazar.cz
Tvorba webových stránek - TECHNICAL DESIGN