Bezplatná inzerce lyžařského, snowboardového a zimního vybavení

Vítejte v inzertním serveru se zimním vybavením.

 

Vkládat můžete neomezené množství soukromých i firemních inzerátů zdarma.

 

 

ÚVOD

 

Jak inzerovat 

 

Hledáte něco?

 

Jak vybrat lyže

 

Jak vybrat běžky

 

Prodejna lyží

 

Katalog lyží

 

Konfigurátor lyží


Lyžařská střediska

 

Počasí na horách

 

 

 

 

Lyže univerzální Pardubický kraj


 

V této kategorii nebo v tomto regionu se nenachází žádný inzerát...
Vložte sem svou nabídku nebo poptávku jako první!

 


 


 

Co to jsou univerzální lyže

Univerzálními lyžemi se dají nazvat rekreační lyže pro začátečníky, ale i lyže typu allround či allmountain.

 

Rekreační lyže jsou určeny pro nenáročné lyžaře a začátečníky, kterým poskytnou možnost naučit se lyžovat, carvingové jízdě a následně se dále zlepšovat.

Lyže této kategorie se vyznačují snadnou ovladatelností, univerzálností a měkčí konstrukcí. Odpustí mnohem více chyb než tvrdší a sportovnější modely a díky větší stabilitě se i lépe vyrovnají s méně kvalitními povrchy sjezdovek.
Univerzálnost těchto lyží umožňuje použití jak na upravené sjezdovce, tak v prašanu. Stejně tak můžete zvolit rychlejší jízdu s delšími oblouky či naopak. Nikdy ale nedosáhnete stejně kvalitní jízdy, jako s modely, které jsou přímo pro daný styl či povrch určeny.

Rekreační lyže jsou obvykle vyráběny tzv. Cap konstrukcí (skořepinová), které je pro rekreační lyžaře nejvhodnější, ale výjimkou nejsou ani lyže sendvičové konstrukce.

U nejlevnějších modelů bývá často jádro lyže z umělé hmoty - PU pěny, která nahrazuje klasické dřevo. Vyrábí se vstříknutím do formy kde následně tvrdne. Můžeme se setkat i s kombinací dřeva a umělé hmoty, která se využívá také u dražších lyží.


Allroundové lyže jsou vhodné pro širokou škálu lyžařů. Jejich hlavní předností je variabilita velikosti oblouku, který na nich chcete kroužit. Tyto lyže jsou konstruovány pro střední oblouk, ale většina modelů zvládne bez problémů i menší slalomové oblouky nebo naopak ty dlouhé carvingové.
Jde o velmi spolehlivé lyže. Proto jsou ideální nejen pro začátečníky, kteří potřebují stabilní lyži a na které se jim bude dobře pilovat technika.
 

Točivost lyže ovlivňuje jejich rádius. Při délce sto šedesát centimetrů mívají allroundové lyže rádius kolem třinácti metrů, což odpovídá jejich charakteru lyží pro středně dlouhý oblouk. Kratší lyže budou mít tento rádius menší a naopak.

Co se týká materiálů, u levnějších modelů se setkáme s pěnovým nebo kompozitovým jádrem, sklolaminátovým pláštěm a případně dalšími výztuhami. Dražší varianty allroundových lyží už často disponují výztuhami z titanu nebo nanovlákna, samozřejmostí bývá dřevěné jádro nebo jádro z tvrzené pěny (které bývá také velmi kvalitní, setkáme se s ním třeba u lyží Atomic).


Allmountain lyže jsou vhodné téměř do jakýchkoliv podmínek. Jsou určeny dobrým až velmi dobrým lyžařům, kteří potřebují lyži pro co nejširší použití. Nejsou to lyže vhodné pro naprosté začátečníky, kteří se teprve učí tento sport ovládat - ti by měli sáhnout raději po měkčích rekreačních lyžích, na kterých se lépe učí oblouky.

Tyto lyže jsou konstruovány tak, aby byly dostatečnou oporou ve všech podmínkách. To znamená, aby se na nich daly jezdit dlouhé carvingové oblouky na upravených sjezdovkách i po zledovatělém povrchu, ale také v těžkém a mokrém nebo hlubokém sněhu mimo sjezdovky.

Setkáme se s běžnými materiály a konstrukcemi jako u jiných kvalitních lyží - tedy sendvičová konstrukce, celodřevěné jádro, titanové pláty (které drží stabilitu i v neoptimálních podmínkách), karbon, případně mohou mít lyže i dvojité jádro kvůli vyztužení konstrukce. Samozřejmostí jsou i levnější varianty s pěnovým jádrem a jednodušší konstrukcí.

 

Nabízíte nebo sháníte univerzální lyže?
Zde můžete zdarma vložit inzerát >>

   

 

 Publikační pravidla, soubory cookies a ochrana osobních údajů, provozovatel  |  Kontakt  |  Jak inzerovat  |  Prodám / koupím / vložit inzerát

 

Bazar lyží umožní inzerci zdarma pro soukromé i firemní inzerenty a prodej použitého i nového vybavení na zimu.
Prodat zde můžete nové i staré lyže, snowboardy, brusle a veškerou výbavu nebo techniku pro zimní období.

 

www.LYŽEBAZAR.cz


 

VyberLyže.cz

Všechna práva vyhrazena. © 2024 lyzebazar.cz
Tvorba webových stránek - TECHNICAL DESIGN