Bezplatná inzerce lyžařského, snowboardového a zimního vybavení

Vážení obchodníci!
Inzerujte zdarma běžecké lyže ze svého obchodu na těchto stránkách a zvyšte svůj obrat.

Dětské běžky, juniorské běžecké lyže Hradec Králové


 

V této kategorii nebo v tomto regionu se nenachází žádný inzerát...
Vložte sem svou nabídku nebo poptávku jako první!

 


 


 

Jaké jsou běžecké lyže pro děti?

Běhání na lyžích není jen aktivitou pro dospělé. Je to jeden ze sportů, který se hodí i pro velmi malé děti.
Zejména díky tomu, že lze vybrat trasu nebo lyžařskou stopu podle zdatnosti dítěte od začátečníka až po malého závodníka.
Pro děti je také běhání na lyžích mnohem zábavnější, než třeba pěší výlet, hlavně proto, že se mohou z kopce sklouznout.
Běžky i ostatní vybavení pro malé sportovce je nutné pečlivě vybrat, abychom místo lásky k tomuto sportu nevzbudili u dětí spíše odpor.

 

Obecně platí, že s běháním na lyžích je u dětí možné začít již někdy kolem čtvrtého nebo pátého roku věku, kdy už jsou děti schopny chodit na běžkách po rovině a mají poměrně dobře rozvinutou motoriku.

Samozřejmě rozhoduje i výška dítěte. Pokud je dítě malé, je lepší počkat, až vyroste, než aby se lopotilo s příliš dlouhými běžkami.

 

Dětské běžky se vyrábí zhruba od délky sto centimetrů. Jsou o něco širší, aby poskytovaly dětem dostatečnou stabilitu.
Také jsou měkčí, aby byly pro malého sportovce dobře ovladatelné.

Díky délce a i konstrukci jsou velmi lehké, takže dítěti nebudou dělat problémy ani při nesení, narozdíl třeba od dětských sjezdovek.


Většina dětských běžek má úpravu skluznice se šupinami, tedy protismykem. To skýtá větší pohodlí pro rodiče, kteří nemusí připravovat dětské běžky před výletem. Na druhou stranu protismyk u dětských lyží nefunguje tak dobře jako u lyží pro dospělé a může dítěti nadělat problémy při stoupání, pokud lyže dostatečně neprošlápne. S nějakými většími kopci ale při výletě s dětmi nepočítáme, takže by to tak vadit nemělo.


Existují různé druhy dětských běžek.
Zatímco u těch nejkratších se jedná jen o jednu kategorii univerzálních rekreačních lyží, v délkách kolem sto třiceti centimetrů už jsou typy rozrůzněny.

Tedy klasické rozdělení na klasiku, skating nebo combi variantu.

V těchto výškách už lze pořídit běžky od rekreačních modelů až po juniorské závodní modely. Ty už se velmi podobají běžkám pro dospělé a jsou určeny opravdovým začínajícím sportovcům a závodníkům.

 

A jak takové běžky pro dítě vybrat?
Pokud jde o úplného začátečníka, měly by mít něco kolem pěti až deseti centimetrů nad výšku postavy. U starších dětí to může být deset až dvacet, podle typu lyží (na klasiku delší, na bruslení kratší).


Pozornost je třeba věnovat i vázání (které se vyrábí ve třech variantách), botám (rovněž ve třech variantách podle vázání) a samozřejmě holím.


Je důležité vybrat správnou délku, ne koupit delší, do kterých dítě „doroste" - než se tak stane, bude se lopotit s dlouhými holemi a na běhání zanevře. To platí i o botách. Platí, že je dobré vybrat nejprve boty, které dítěti dobře sedí, jsou dostatečně pevné, teplé a chráněné před vlhkem. K těm potom snadno vyberete kompatibilní vázání. 

 

Nabízíte nebo sháníte dětské běžky?
Zde můžete zdarma vložit inzerát >>

       

   

 

 Publikační pravidla, soubory cookies a ochrana osobních údajů, provozovatel  |  Kontakt  |  Jak inzerovat  |  Prodám / koupím / vložit inzerát

 

Bazar lyží umožní inzerci zdarma pro soukromé i firemní inzerenty a prodej použitého i nového vybavení na zimu.
Prodat zde můžete nové i staré lyže, snowboardy, brusle a veškerou výbavu nebo techniku pro zimní období.

 

www.LYŽEBAZAR.cz


 

VyberLyže.cz

Všechna práva vyhrazena. © 2024 lyzebazar.cz
Tvorba webových stránek - TECHNICAL DESIGN